Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otázky i odpovědi

11. 8. 2011

 Štěňátko si na nový domov zvyká cca. 2 týdny.Hned ze začátku kdy vstoupí do domovních dvěří by jste ji měli ukázat jeho koutek (pelíšek,hračky,voda a žrádlo).Štěně může být vystresované a bohužel to se stalo i nám,mělo naše nové štěně průjem ze stresu na novém místě.Pokud se toto stane i vám tak žádné obavy.Štěňátku dopřejte dostatek tekutin a odpočinku.Na druhý den (pokud je to pouze stresový průjem) problém vymizí a trus by měl být normální.

První noc může být obtížná,štěněti čivavky se stává že začne kňučet po bývalém domově.V této chvíli je dobré mu dát něco (nějakou hračku) z jejího bývalého domova (viz. rubrika pořizujeme si štěně).Pokud nebude chtít usnout,opatrně a v klidu pejska přeneste do jeho pelíšku potichu a mile na něj mluvte a hlaďte ho.Pejsek by se měl uklidnit a po chvíli možná i usnout.Pokud první noc bude bez problémů znamená to že si pejsek zvykl docela rychle.Příští dny postupujeme stejně.Vše s klidem,nic naléhavého na pejska,trávit s ním hodně času a seznámit ho s celým bytem.
OTÁZKY A ODPOVĚDI:
1)Kdy můžu vzít mé štěňátko poprvé ven na vyvenčení? - Štěně čivavy se doporučuje vzít poprvé ven ve 3 měsících z důvodů naočkování proti závažným nemocem proti kterým jinak není imunní.I venku hrozí nebezpečí že se nakazí a proto je dobré počkat do druhého očkování a poté navyknout pejska na venek.Pokud už byl s venkem seznámený že jeho bývalý chovatel měl zahradu a tam občas trávil čas tak by to mělo být také bez problému venku v jiném prostředí.Možná to chce i při první zkušenosti venku se štěnětem dávku trpělivosti:-)

2)Štěně je po příjezdu domů nesvé,není živé a má posmutnělé oči.Co dělám špatně? - Špatně nedělá nikdo nic.Pokud štěňátko bylo v pořádku u svého bývalého majitele tak je to steskem po rodičích a popř. sourozencích nebo si zkrátka zatím nedokáže zvyknout na nové prostředí.Jak jsem psala výše - tomuto pejskovi zaberou dva týdny než si zvykne v novém domově.Obveselit svého psa můžete tak že se mu budete intenzivně věnovat,mazlit se s ním a dávat najevo svou lásku k němu.

3)Moje malá čivavka spí za den dost často,co to znamená? - Ničeho se nemusíte obávat,pokud je dotyčný pejsek štěně tak je to v pořádku.Štěňátko je jako dítě - také potřebuje hodně spánku a odpočinku.Uvidíte že v dalších týdnech tyto intervaly vymizí a pejsek nebude mít takovou potřebu neustále polehávat.Pokud ale štěně není tak to nedokážu poradit,nemám s tím zatím zkušenosti.Děkuji za pochopení.
Další otázky budu očekávat na mých sociálních stránkách :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

cože?:DDD

(enka, 13. 8. 2011 14:22)

moc jsem nepochopila tu druhou otázku: ,,není živé" jakože není veselé nebo nežije?:D

Re: cože?:DDD

(MajitelkaBlogu(Majkii), 13. 8. 2011 14:24)

Dotyčný měl na mysli tu první volbu,že není veselé :)
Hezký den